top of page
  • OSZ press

Ďakujeme za pomoc

Ďakujeme všetkým, ktorí boli aj na základe našej výzvy darovať krv.

Dobrá vec sa začala dariť. Je vidieť, že Soboťania majú veľké srdce a vyjadrujú svoju spolupatričnosť aj tým najvzácnejším čo maju.

MUDr. Peter Juhász primár chirurgického oddelenia Sobotskej nemocnice uviedol, že na základe nášej iniciatívy sa zvýšil počet darcov o 100%. Je to krásne číslo a každému darcovi patrí veľká vďaka. Každá kvapka krvy zachraňuje život.

Každopádne ale nesmieme zaspať na vavrínoch, preto ešte stále trvá naša veľká prosba, každý kto môže darovať krv, nech tak urobi, naozaj je to veľmi potrebné.

Nemocnica zápasí s nedostatkom krvi od vypuknutia pandémie Koronavírusu Covid-19. Lekári a personál hematológie ubezpečujú darcov, že zaviedli prísne protivírusové opatrenia. Odbery sú teda bezpečné. Potrebné sú všetky krvné skupiny. 🅾️🅰️🅱️🆎 Darcovia krvi môžu prísť na oddelenie Hematológie Sobotskej nemocnice každý pondelok, utorok a piatok od 7:00 🕖 do 10:00 🕙.

Objednať termín odberu si môžete aj telefonicky na telefónnom čísle ☎️ 047/5612 252 Jedno darovanie krvi môže zachrániť až 4 ľudské životy. Neváhajte a buďte aj vy tými, ktorí pomáhajú zachraňovať ľudské životy. Ďakujeme, Köszönjük, Thank you, Danke, Gracias, Gracie, Cпасибо.


6 views0 comments

Comments


bottom of page